Skontaktuj się z nami już teraz!

Zapytaj nas
Darmowa dostawa paczkomat od 99zł
Kurier od 249zł

Skrzydłokwiat – tajemnice udanej uprawy

0
Skrzydłokwiat – tajemnice udanej uprawy

Kupiłeś nową roślinę i zastanawiasz się jak pielęgnować skrzydłokwiat (Spathiphyllum)? Dzisiaj podpowiemy jakie miejsce będzie dla niego idealne oraz jak często podlewać, aby nie przelać, a jednak zapewnić roślinie sprzyjające warunki do życia. Na początek podpowiemy, że skrzydłokwiat – pielęgnacja w domu jest stosunkowo prosta i przyjemna.

Skrzydłokwiat w domu – jak wyglądają liście i kwiaty skrzydłokwiatu?

Skrzydłokwiaty są roślinami, które można spotkać w większości domów. Nic dziwnego! Mają wiele zalet, począwszy od swojej ceny. Poza niskim kosztem pielęgnacja skrzydłokwiatów jest łatwa, a kwiaty dobrze się prezentują w każdym pomieszczeniu. Ich liście mają ciemnozielony kolor z delikatnymi wgłębieniami poprzecznymi. W zależności od gatunku mogą być one różnej wielkości i szerokości. Również rozmiar dorosłego okazu zależny jest od odmiany

Skrzydłokwiat jako jedna z roślin łatwo kwitnących w domu. Jego kwiaty mogą cieszyć nawet cały rok przy odpowiedniej pielęgnacji. Są białe i w kształcie przypominają skrzydła. Nie mają intensywnego zapachu, dlatego nawet przy ich większej ilości, nie stanowią problemu i nie drażnią domowników. 

Skrzydłokwiat – jak wygląda jego pielęgnacja? Kiedy podlewać oraz przesadzić roślinę?

Przechodzimy do tematu jak dbać o skrzydłokwiata. Roślina ta nie jest trudna w uprawie, niemniej jednak jak każda potrzebuje odpowiednich warunków do wzrostu i kwitnienia. Jeśli chodzi o podłoże, powinno być żyzne, przepuszczalne, ale niezbyt rozluźnione – idealnie sprawdzi się tu certyfikowane podłoże do roślin zielonych CocaFlora. Można do mieszanki ziemi uniwersalnej dodać perlitu lub wermikulitu. W ten sposób w doniczce będzie dłużej wilgotno, a jednak nie spowoduje to zgnicia korzeni i żółknięcia liści. Przesadzać skrzydłokwiata warto jak najszybciej po jego zakupie.

Skrzydłokwiat – gdzie postawić? Stanowisko dla tej rośliny może być zarówno z rozproszonym światłem, jak i lekko cieniste. Nie warto jednak wystawiać go na silne promieniowanie słoneczne. Spathiphyllum w naturalnych warunkach rośnie na niskim poziomie przykryte koronami drzew, gdzie światło dociera w umiarkowanym stopniu. Jeśli natomiast skrzydłokwiat nie kwitnie, warto przyjrzeć się warunkom i spróbować je lekko zmienić. 

Podlewanie należy dostosować indywidualnie do rośliny, jej wielkości oraz miejsca, w którym stoi. Jeśli w pomieszczeniu jest wysoka wilgotność, zapewne skrzydłokwiat będzie potrzebował wody znacznie rzadziej. Sprawdzać podłoże pod kątem wilgotności można za pomocą palca lub specjalnych wskaźników. Podłoże powinno być lekko mokre, nie należy doprowadzać ani do znacznego przesuszenia, ani przelania rośliny. Można również zraszać liście, gdy w pomieszczeniu jest zbyt sucho i zauważysz ciemne i wysuszone ich końcówki.

Pielęgnując skrzydłokwiata w domu warto także pamiętać o jego nawożeniu, które może pomóc w kwitnieniu. W okresie wegetacyjnym warto stosować dawki określone przez producenta nawozu do roślin zielonych lub doniczkowych. Szczególnie polecamy sprawdzone produkty, takie jak: CocaBooster

Jakie są zalety uprawy skrzydłokwiatu?

Jeśli już wiesz, jak dbać o skrzydłokwiata, warto wspomnieć także o jego zaletach. Jest łatwy w uprawie, niedrogi, pięknie prezentuje się w pomieszczeniach oraz oczyszcza powietrze. Dzięki jego posiadaniu można pozbyć się z mieszkania szkodliwych substancji, zarodników pleśni oraz szkodliwego promieniowania z urządzeń elektrycznych. Dlatego często ustawiane są wokół komputerów lub telewizorów. Sprawdź także inne pozytywnie wpływające na powietrze kwiaty domowe zielone oraz rośliny cieniolubne do domu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium