Skontaktuj się z nami już teraz!

Zapytaj nas
Darmowa dostawa paczkomat od 99zł
Kurier od 249zł

Lasy w szkle - bezobsługowe, czy jednak wymagające pielęgnacji?

0
Lasy w szkle - bezobsługowe, czy jednak wymagające pielęgnacji?

Nie jest trudno kupić lub zrobić samemu mini las w szkle. Zamknięty ekosystem jest dla wielu osób fascynujący, a przy okazji urozmaica domową przestrzeń - niezależnie od rodzaju aranżacji. Niepodważalnie las zamknięty w szkle to jedna z popularniejszych ozdób ostatnich sezonów. Czy faktycznie jest on samowystarczalny? Sprawdziliśmy to dla Ciebie, przygotowując niniejszy artykuł.

Gdzie postawić mini las w szkle? 

Gdy las w kuli trafi do naszego mieszkania, należy znaleźć mu odpowiednie stanowisko. Podobnie jak kwiaty doniczkowe, nie powinien być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pamiętaj - naczynia bardzo szybko się nagrzewają, a znajdująca się w nich woda paruje, tworząc małą saunę. Jeżeli nie zwrócisz na to uwagi, rośliny zamknięte w szkle mogą się zagotować i nie przetrwać nawet kilku tygodni. 

Las w słoiku należy pozostawić w widnym miejscu, gdzie dociera rozproszone światło - najlepiej w głębi pomieszczenia, odpowiednio daleko od innych źródeł ciepła, np. kaloryferów. Jest to podstawą odnośnie tego, jak dbać o las w szkle. 

Jak podlewać las słoiku? 

Mimo zamkniętego ekosystemu mini las w słoiku należy podlewać, aby zachować w jego wnętrzu odpowiednią wilgotność. Warto jednak kierować się dużym umiarem! Szczelnie zamknięte szkło do roślin skutecznie zapobiega uciekaniu wody, przez co gotowy las nie musi być praktycznie otwierany. 

Miniaturowy las w słoiku - podlewanie jest konieczne, kiedy zobaczymy pierwsze oznaki wysuszenia. Najszybciej można je zauważyć po mchu, który zmienia swój kolor. Zaraz po nim cała kompozycja roślin zaczyna się zwijać, a końcówki liści brązowieć. Jest to sygnał, po którym należy się zdecydować na podlanie. Najlepiej sięgnąć po miękką wodę. Nie należy nią polewać roślin, a bezpośrednio podłoże. Pomocny może okazać się zakraplacz.

Inaczej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o otwarty mikro las w słoiku, gdzie znajdują się sukulenty. Tutaj regularne nawadnianie to podstawa. Nie można podlać rośliny z góry, aby woda nie dostała się między liście (tą samą zasadą kierujemy się, podlewając domowe kwiaty zielone). Warto lać ją na ścianki naczynia - niech swobodnie po nich spływa. W ten sposób las w słoiku otwarty na dłużej zachowa swoją świetność. 

Czy można otwierać law w słoiku? 

Las w szkle - podlewanie jak widać nie jest skomplikowane. Czy można jednak na długo otwierać taki ogród? Niestety nie, gdyż w ten sposób zaburza się cały obieg wilgoci, a nawet panującej wewnątrz temperatury. Naraża się również rośliny na uszkodzenia, których liście są rozhartowane i nie poradzą sobie w domowych warunkach. Należy zatem bardzo uważać. Zatem jak podlewać las w słoiku? Przede wszystkim szybko i rzadko (warto zadbać o szczelne zamknięcie, które zapobiegnie uciekaniu wilgoci). 

Dzięki nam już wiesz jak pielęgnować rośliny w szkle, jak zadbać o specyficzny mikroklimat w naczyniu, a także jak podlewać las w słoiku otwarty i zamknięty. Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz u nas wyjątkowe oraz modne kwiaty domowe oraz rośliny do lasu w słoiku dla doświadczonych ogrodników i osób, które dopiero zazieleniają mieszkanie. Koniecznie przejrzyj naszego bloga. Znajdziesz w nim praktyczne porady jak zrobić las w szkle DIY - samodzielnie stworzona kompozycja roślinna to powód do domu zarówno u dorosłych, jak i dzieci. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium