Skontaktuj się z nami już teraz!

Zapytaj nas
Rośliny proste w uprawie - czyli zieleń dla początkujących 0
Rośliny proste w uprawie - czyli zieleń dla początkujących

Rośliny dla początkujących

Warto uściślić, czym cechują się mało wymagająca roślina i prosta uprawa. Pojęcia te nie oznaczają, że roślina nie wymaga żadnego zaangażowania, w przypadku żywych kwiatów zawsze niezbędna jest ingerencja, jednak w przypadku niektórych może zostać ona ograniczona do minimum. Po zakupie rośliny należy sprawdzić, w jakim miejscu lubi przebywać — czy preferuje nasłonecznione miejsca, czy może woli chować się w cieniu. Informacje na ten temat można łatwo i szybko odnaleźć w Internecie — wystarczy wpisać nazwę rośliny. Jeśli roślina została zakupiona w sklepie CocaFlora, to należy sprawdzić jej opis - każda roślina ma dokładnie, ale w prosty i przejrzysty sposób wypunktowane 'Tajniki uprawy'. Później pozostaje już tylko ustawić kwiat w odpowiednim miejscu, aby mógł tam bez przeszkód rosnąć. Kolejną istotną kwestią jest podlewanie. W przypadku niewymagających roślin nie powinno być ono zbyt częste, ponieważ gatunki te mają zdolność magazynowania wody w korzeniach lub liściach. Częstotliwość zalecanego podlewania warto sprawdzić przy okazji wyszukiwania informacji dotyczącej miejsca, w jakim powinna stanąć roślina.

 


Które rośliny są proste w uprawie?

Dobrą informacją dla osób zainteresowanych prostymi w uprawie roślinami jest fakt, że ich wybór jest dosyć duży. Najmniej wymagające są tzw. “rośliny żelazne”, zaliczają się do nich m.in. aloes oraz sanseweria. Oba rodzaje spokojnie sprawdzą się u osób zapominalskich, aloes wymaga podlewania, dopiero gdy jego podłoże jest suche, sanseweria z kolei każe o sobie pamiętać zaledwie co dwa tygodnie w okresie letnim i co miesiąc w zimowym. Niezwykle łatwe w uprawie są również wszelkie gatunki bardzo modnego zamiokulkasa — nie wymagają dużej ilości światła, są odporne na przesuszenie i niepodatne na szkodniki.

Podobnymi cechami charakteryzują się również takie rośliny jak niewymagający zabiegów pielęgnacyjnych “pieniążek”, długowieczna zielistka, bezproblemowa dracena, przypominające sznury korali starce, intensywnie zielone patyczaki, czy nazywana stopą słonia nolina. Wymienione rodzaje to tylko kilka przykładów prostych w uprawie roślin. Ich wybór jest ogromny i pozwala stworzyć w każdym domu piękną, różnorodną przestrzeń, która wymaga zupełnie minimalnego zaangażowania zaledwie raz lub kilka razy w miesiącu.

Na naszej stronie znajdziecie również specjalną zakładkę ŁATWE W UPRAWIE, która stale jest aktualizowana i trafiają do niej wszystkie rośliny dla początkujących. Znajdziecie w niej całą listę bezproblemowych roślin, takich jak:

Philodendron scandens 'Brasil' ~ 60cm

Areka - areca 'Dypsis lutescens' ~ 140cm

Monstera deliciosa ~ 35cmNasz sklep internetowy CocaFlora zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju roślin i kwiatów doniczkowych. Jeśli szukasz rośliny, która nie wymaga dużego zaangażowania i toleruje zapominalskich właścicieli, z pewnością znajdziesz ją u nas. Wystarczy rzucić okiem na opis konkretnego gatunku pod zdjęciem i już będziesz wiedział, czy to roślina dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium